Samsyk

Achaltekinský krasavec
Samsyk

Achaltekinský 13letý valášek Samsyk alias Sam patří mé kamarádce Evě Dittrichové. Je to krásný vraný chlapík, který se k Evě dostal v roce 2017. Poprvé jsem měla možnost Sama ošetřovat v roce 2019. Při vyšetřování krku projevoval nespokojenost, pohyb kolem obratlů mu nebyl příjemný, naproti tomu reagoval velmi příznivě na měkké mobilizační techniky.


Občas se tento stav stává při prvním ošetření, kdy koně tzv. neví, o co jde. Ale jen u málo pacientů se mi stalo, že by se tato nevole na vyšetření krku opakovala i přes přípravu majitelky a masírování fascií v oblasti krku, na což reagoval vždy velmi pozitivně.


Nakonec jsem celou věc konzultovala se svou mentorkou a učitelkou a shodly jsme se, že bez hlubšího náhledu není reálné odhalit příčinu. Ve hře byla špatná předchozí zkušenost, zkušenost s delším pícháním např. injekcí do krku, případně poškození obratlů. Po dohodě s majitelkou proběhlo rtg vyšetření krku, které odhalilo artrozu několika obratlů. Kromě artrotických změn mezi C1-C2, C2-C3, C4 byl odhalen nárůstek směrem k míše právě na C2.

 

U koníka aktuálně aplikujeme na krku jen měkké mobilizační techniky (povolení fascií, masáž, kranio) a s majitelkou pracují na větší pružnosti a pohyblivosti.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom