Po ošetření

Jak se zvířetem zacházet po ošetření?

Podle množství bloků a hloubce problému je vhodné naplánovat ošetření na dobu, kdy nebude třeba se zvířetem podávat jakékoliv výkony. Je třeba, aby mělo zvíře po ošetření alespoň dva dny úplně volno a pak začalo postupně opět normálně pracovat během dalších tří až pěti dnů. Rozhodně není vhodné nechat zvíře ošetřit a druhý den na něm absolvovat celodenní vyjížďku nebo trénink apod. A už vůbec ne ihned po ošetření.

Ošetřením mu srovnáte bloky a nastavíte tělo do fyziologické pozice. Tělo pak potřebuje nějaký čas na to, aby se odplavily nahromaděné toxiny, opravily se nervové dráhy, obnovila se činnost svalů a opravily se poškozené části vlivem předchozího bloku. U vazů to trvá ještě o něco déle.

Po ošetření můžete pozorovat zvýšenou únavu, nebo naopak aktivitu, zvýšený příjem tekutin, zvýšené močení, polehávání, pospávání. Vše jsou fyziologické reakce na uvolnění bloků. U zvířat, která absolvují pravidelná ošetření se mohou tyto známky postupně snižovat. Čím delší interval mezi ošetřeními, tím výraznější mohou naopak být.