Něco málo o mně.
Jak jsem k chiropraxi přišla

Od mala jsem byla milovník všeho živého. Zachraňovala jsem ptáčky sražené auty, toulavé kočky i psy. Ale také brouky, housenky, stromečky, chodila jsem do Mladého ochránce přírody, vyhrávala Biologické olympiády a milovala přírodu.
Také jsem žila krásné dětství s koňmi v různých stájích, kteří byli mou velkou láskou od narození. A všude jsem byla za místní samaritánku, ošetřovala jsem zranění, zvířata v mé přítomnosti snášela ošetřování bez větších trablů a v podstatě jsem ukecala každého, aby se nechal.


Rodiče se snažili mé samaritánské sklony usměrňovat v rozumné míře, abych naši domácnost nezahltila nalezenými tvory.


Rozhodování o mém vzdělání a dalším směru mého života se vydalo cestou k ochraně přírody, kde jsem tehdy měla pocit, že mohu více pomoci. Vystudovala jsem Ochranu a tvorbu životního prostředí na Karlově Univerzitě, pracovala pro Český svaz ochránců přírody, pro Ministerstvo životního prostředí a snažila se najít si v tom úředním molochu své místo na slunci. Bohužel s mou upřímností a přímočarostí není politické prostředí zrovna dobrou volbou. Po 8 letech na ministerstvu jsem v rámci reorganizace byla odejita a začala pracovat v úplně jiném prostředí. Zvířata mne však provázela v mém soukromém životě stále. Prvního vlastního psa jsem měla již ve svých 16letech, i když to byla spíše jeho volba, než má.  Další pejsci následovali, zkusila jsem si i jejich chov a převýchovu. A samozřejmě záchranu nalezenců či pozůstalých pejsků (o tom všem si můžete počíst tady). Pracovala jsem také v útulku pro psy a kočky v Dolních Měcholupech. Také jsem si pořídila svého prvního vlastního koně, kterého jsem bohužel prodala, ale má se nyní skvěle. A pořídila si časem dalšího, neb vím, že bez koní žít nechci.  

Všechny tyhle zkušenosti mne postupně vedly po cestě, kterou jsem v té době ještě neviděla.

Shelbyho jsem si pořídila jako hříbě a byl vždy rozmazlovaným miláčkem. I přes to, že mu bylo dáno hodně času na bezproblémový vývoj a růst, objevily se u něho v 7letech výrazné pohybové obtíže, které začaly zlomeným špičákem v horní čelisti a promítly se jako bolavá záda, vracející se bloky beder, SI skloubení, oteklými koleny a velkým zhoršením pohybového rozsahu. Kvůli tomu jsem začala víc a víc studovat možnosti, které má majitel koně v této oblasti. Chiropraktik u nás byl pomalu každý měsíc, naučila jsem se kvůli němu masáže fascií u Kateřiny Kumble, změnila typ trimu jeho kopyt na HGM trim podle Maureen Tierney s pomocí Kristiny Koudelové. Ale pořád mi chyběla možnost svému koni pomoci sama. A tak jsem využila možnosti zúčastnit se kurzu "Seminář sportovní veterinární chiropraxe psů a koní" pod vedením skvělé chiropraktičky MVDr. Helenky Pokorové.

Díky jejímu skvělému přístupu jsem získala velmi citlivý a hluboký náhled do problematiky chiropraxe a jejích téměř zázračných účinků.

Všem těmto lidem vděčím za další a další dílky mozaiky, které se postupně poskládaly v nový obraz a cestu. A velmi jim za všechno děkuji a těším se, že naše společné cesty budou ještě pokračovat.

Je přede mnou ještě dlouhá cesta. Pokračuji ve studiu anatomie, ráda bych do budoucna rozšřila své vzdělání i směrem k lidem, abych mohla ošetřovat i jezdce.


Budu ráda pokud mne na mé cestě doprovodíte, neboť každý klient je úžasnou novou zkušeností.